Skip to the content

Leona Orságová

 "Odmaturovala jsem na Obchodní akademii v Hodoníně a nyní studuji Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství pro mateřské školy.

Dlouho jsem nevěděla, čím chci být. Nevěděla jsem to ani v patnácti, kdy jsme se hlásili na střední školy, nevěděla jsem to ani po maturitě. Rozhodla jsem se začít pracovat s tím, že časem uvidím, co dál. Vyzkoušela jsem si zaměstnání jako recepční, asistentka v administrativě nebo servírka. Tyto práce mě však bavily jen chvilku, necítila jsem, že by mě to nějak zvlášť naplňovalo. Když už mě práce bavila, připadala mi lidmi nedoceněná.

Chtěla jsem něco dokázat, vymanit se ze stereotypních zaměstnání, získat nové možnosti, a tak ve věku, kdy jiní mají za sebou už bakalářský titul, jsem se rozhodla stát se učitelkou v mateřské škole a začala chodit na vysokou školu.

O psychologii jsem se zajímala už dříve, vždy jsem ráda četla články o různých výzkumech, o tom, jak na nás co působí a ani si to neuvědomujeme. Z článků a hlavně životních zkušeností vím, jak moc důležité je pro člověka kvalitně prožité dětství a správný přístup učitelů ve škole, kterou dítě navštěvuje.

Díky současnému studiu jsem pronikla hlouběji do pedagogiky a psychologie a postupně tak získávám cenné znalosti a zkušenosti z těchto oborů i díky psaní článků na různá témata týkající se psychologie."

Zážitková výuka musí přinést uvědomění

Studium probíhá tak, aby každý posluchač měl pod kontrolou, že to, co se naučí, mu bude opravdu prospěšné v profesním i osobním životě

Seznamte se s University of Applied Management

Potřebujete zefektivnit Vaši společnost?

Institute of Applied Psychology je profesionální psychologická společnost, která se specializuje na výzkum, vývoj a prodej psychodiagnostických metod pro oblast psychologie práce, organizace a řízení.

Chcete se dozvědět, jak získat lepší práci?

Ne, tohle nebude jen o teoretických informacích. Z tohoto workshopu odejdete s tím, že opravdu budete vědět, co udělat proto, abyste byli v práci s úsměvem na tváři a nezařadili jste se mezi lidi, kteří chodí z práce se zamračeným pohledem.