Skip to the content

Zina Tichá

Pocházím původně z Opavy, brzy jsme se ale přestěhovali s rodiči do Brna, které je mým domovem dodnes. Začala jsem nejprve pracovat jako kadeřnice, bohužel mé zdraví mi nedovolilo v práci pokračovat a byla jsem nucena změnit povolání. Mé nové profesní cesty mne zavedly do různých IT firem na pozici asistentky, kde jsem získávala mnoho dovedností a zkušeností s prací s lidmi a administrativou.

Protože mne, ale vždy lákalo cestování, zatoužila jsem po změně a vyměnila kancelářský život za vzrušující rok pobytu v Anglii jako Au-pair. Anglie byla láska na první pohled, během svého pobytu jsem si ji zamilovala nejen kvůli krásné přírodě, ale také velmi milým a ochotným lidem. Během svého života jsem již stihla procestovat mnoho zemí a navštívit spoustu krásných a neuvěřitelných míst naší modré planety, neustále mne překvapuje rozmanitost míst, kultur i lidí, které potkávám na svých cestách. Vypadá to, že cestování je a bude navždy mojí životní vášní.

Nicméně s věkem přichází dospělost a s ní i jistá míra zodpovědnosti a tak jsem se po svém návratu z Anglie rozhodla doplnit si vzdělání absolvováním střední podnikatelské školy s maturitou. V současnosti jsem pyšná máma desetiletého klučiny a pro nás oba je nyní moje studijní zkušenost velkým přínosem při pomoci s úkoly a pochopení strastí studia a příprav do školy. Vzdělání je pro mne velmi důležité. Díky svým životním zkušenostem jsem objevila zájem o psychologii a poznávání lidí do hloubky. Jsem velmi nadšená z možnosti, která se mi naskytla, tedy pracovat přímo ve firmě, která se psychologií a porozumění lidem zabývá. Díky každodenní komunikaci s lidmi se učím nahlížet na věci i z jiného úhlu než jen mojí subjektivní optikou, zajímá mne náhled a názory ostatních a je obohacující být v kontaktu s lidmi, kteří mají vlastní názory a přístup k životu. Snažit se je pochopit a porozumět.

 

Zážitková výuka musí přinést uvědomění

Studium probíhá tak, aby každý posluchač měl pod kontrolou, že to, co se naučí, mu bude opravdu prospěšné v profesním i osobním životě

Seznamte se s University of Applied Management

Potřebujete zefektivnit Vaši společnost?

Institute of Applied Psychology je profesionální psychologická společnost, která se specializuje na výzkum, vývoj a prodej psychodiagnostických metod pro oblast psychologie práce, organizace a řízení.

Chcete se dozvědět, jak získat lepší práci?

Ne, tohle nebude jen o teoretických informacích. Z tohoto workshopu odejdete s tím, že opravdu budete vědět, co udělat proto, abyste byli v práci s úsměvem na tváři a nezařadili jste se mezi lidi, kteří chodí z práce se zamračeným pohledem.