Afirmace

Někdy můžeme slyšet, že člověk věřil a jeho víra ho uzdravila. Na podobném principu fungují afirmace. Vaše víra představuje živnou půdu pro jejich realizaci a vaše vytrvalost přináší splnění vašich snů. Možná, anebo taky ne. Každopádně tak fungují afirmace a to, zda fungují, posoudíte sami.

Ať už sníme o talentu, bohatství, slávě nebo velké rodině, máme jedno společné – sny. Někdo si své sny plní a jiný horlivě plánuje, jak jich dosáhnout. Znám taky spoustu lidí, kteří neplánují, ale na své sny čekají. Do jaké se zařadíte kategorie, nechám zcela na vás. Co ale vím, že nikdo nechce, aby se mu jeho sen nesplnil.

Pozitivní afirmace nám mají dodávat sílu a odvahu, že všechna naše přání jsou uskutečnitelná. Ať už zní tato slova sebelíp, budete se muset také zapojit.

Vždy je třeba si dávat reálné cíle. Na určité věci musíte mít vlohy, schopnosti a především musíte pochopit, že ochota dále se vzdělávat, není jen ohrané klišé z pracovního pohovoru.

Jestliže máte chuť na sobě pracovat, začněte! Ne dnes, ne zítra, ale hned. Afirmace vám budou nápomocné při cestě k cíli, a pomůžou vám zůstat psychicky odolnými. Pokud potřebujete pro své cíle vzdělání, dejte se na studia, a správné použití afirmací vám pomůže dostudovat.

Vím, jak je těžké zůstat optimisticky naladěný, když se ve vašem životě boří mosty, ale to je normální. Kdyby člověk nezažil i to špatné, nedokázal by rozeznat dobré věci od těch špatných. Pokud nastane ve vašem životě smutek, dovolte si být smutní a své emoce přijměte, ale pouze s pocitem, že zítřejší den už bude jiný a včerejší smutek zůstane v minulosti.  Pokud se cítíte šťastní, za každý takový den děkujte. Važte si všeho, co máte a projevujte vděčnost.

Afirmace pracují s naším podvědomím, doslova vytváří programy pro naši budoucnost. Na základě těchto programů se rozhodujeme v budoucnu a máme tendence žít pouze v tomto zaběhnutém „systému“. Můžete přemýšlet nad něčím negativním, ačkoliv to nechcete, ale stále to nemůžete dostat z hlavy a bum, ono se to pak stane. Mám pro vás dobrou zprávu, stejně tak, jak jste si přivolali to špatné, můžete si přivolat i to dobré. A to tak, že se rozhodnete přemýšlet a vnímat svět kolem sebe v tom pozitivním světle.

Často víme, co chceme, ale už na začátku cesty si vytvoříme hromadu překážek pouze v naší hlavě. Náš rádoby „realistický program“ uvnitř nás, tuto cestu vyhodnotí jako kontraproduktivní, a ze začátku je náhlý konec.

Afirmace mohou pomoci s čímkoliv, co vás jen napadne. S hubnutím, sebevědomím, pocitech po rozvodu, s prací, ale také s nemocí. Neumíme si ani představit, kolik negativních emocí poškozuje naše zdraví. Smutek a deprese například ničí naše srdce. Migrény, úrazy, kožní choroby můžou být způsobené z uchovávané nenávisti. Samozřejmě, existují nemoci, které vyžadují léčbu odborníky, ale za některé zdravotní obtíže si můžeme sami.

Na uzdravení pronášejte několikrát denně tuto větu: „Moje tělo se uzdravuje“. Kdykoliv si vzpomenete, kdykoliv vám tato věta vyvstane na mysli. Pravidelně ji však opakujte ráno a večer, nejlépe před zrcadlem. Zní to jako zaklínadlo, že?

Stejně tak můžete postupovat i v případě vleklého problému. Denně opakujte: „Můj problém se vyřeší k mé spokojenosti“.

Možná chcete změnit svůj život a pracovat na sobě do hloubky, poté zkuste náš Psychologický zážitkový výcvik.

Neptejte se jak, ale věřte, že se to stane a ono se to stane. Do cesty vám přijde řada náhod nebo situací, které vám pomohou ke splnění vašeho přání. Pevně věřte v sebe, své afirmace a své sny. Na afirmacích je krásné to, že si každý může vytvářet své vlastní a jedinečné afirmace. Jednoduše formulujete své přání do krátké věty, a tu několikrát denně pronesete před zrcadlem.

Pokud vás afirmace zaujaly a rádi byste si o nich přečetli více, doporučuji knihu Marcely Zlatohlávkové – Afirmace, odkud jsem i já čerpala. Tak co si myslíte vy o afirmacích? Věříte v ně nebo ne?


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner