Excelentní obchodník – Staňte se svým vlastním pánem, buďte mistrem obchodu!

V českých podmínkách existuje velmi rozdílné spektrum obchodníků. Úroveň na nichž se pohybují a jejich schopnosti se liší. Obchodníkem se totiž nemůže stát každý, ačkoli je to společensky velmi rozšířený názor.

Buďte vlastním pánem

Obchodníkem se z části narodíte, protože máte již nějaké předem dané vlastnosti, které jsou nebo naopak nejsou obchodu prospěšné. Se svým charakterem a osobností toho příliš mnoho nezmůžete. Jenže ani predispozice stát se obchodníkem sami o sobě ještě nejsou zárukou úspěšnosti. Obchodníka dělá totiž z druhé půle, také vzdělání a schopnosti, které se získávají praxí a porozuměním problematice obchodu a lidem obecně. Na svých tzv. soft skill můžete pracovat. Rozvíjet je a pomocí praktického zážitku si vypracovat techniku a styl, který bude pro váš obchod vhodný a efektivní.

Obchod a co to vlastně je?

Základní poznatky obchodu vycházejí z umění komunikace, naslouchání a především znalosti lidské podstaty. Psychologie a porozumění vám může do značné míry pomoci. Usnadnit si cestu díky zkušenostem a ověřeným poznatkům ostatních je ekonomicky mnohem výhodnější než si celou trnitou a zdlouhavou cestou procházet na vlastní kůži. Je to stejné jako s ostatními životními moudry. Když vám jako dítěti říkali, nesahej na tu plotýnku, protože pálí, vzpomínáte, jak rádi byste dnes zpětně jejich rady uposlechli a ušetřili si bolestivou popáleninu? Stejně tak je to s obchodem. V jeho podmínkách sice nejde o popáleninu, ale o zdraví a finanční jistotu jít při špatném rozhodnutí a neblahé zkušenosti může. Jenže existuje snazší cesta, poučit se z praxe ostatních a vybavit se sadou rady a poznatků, které vám zaručí snazší a úspěšnější obchodní cestu.

Excelentní obchodník – nedávejte si malé cíle

Pokud jste si vědomi toho, že to jde i snáze, lépe nebo prostě ještě chcete více, jste na správné cestě. Vždy je kam se posunout a co zlepšit. Jste dobrý obchodník? Chcete jím být? Pokud ano, je to na vás. Pokud, ale chcete být více než dobří, přímo excelentní, nechte si poradit a pomoci se zlepšit. Poučte se a rozvíjejte. Přijďte si zkusit, co to obnáší a co vám možná ještě chybí k dokonalosti.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner