Co musíte znát, chcete-li vyhrávat

Ať už chcete být úspěšní v jakékoli oblasti svého profesního života, musíte vždy velice dobře znát teorii. A proč je to tak důležité, když praxe je od teorie vzdálená na tisíce mil? Právě teorie vám dává rozhled, nový pohled na věc. Teorie vám pomáhá se zorientovat v dané problematice. I když ji nevyužijete celou, určitá část ve vás zůstane.

Uveďme si tedy několik pojmů, které je nutné znát. Jsou klíčové pro ty z vás, kteří chtějí v životě vyhrávat a být úspěšní!

Cíl

Cíl je také možné chápat jako závěr, ke kterému směřuje vaše aktivita a konání. V tuto chvíli je velice důležité připomenout, že cíl NELZE zaměňovat s výsledkem! Cíl představuje definované místo, kam se chcete dostat bez ohledu na to, zda to něco či někoho ovlivní. Naopak výsledek je se vždy vyznačuje tím, že ovlivní okolí!

Jakmile se začínám přibližovat k našemu cíli, přirozeně si již stanovujeme nové. Je to něco, co nás motivuje. Zároveň každý nově stanovený cíl je o něco náročnější. Přesto nezapomínejte, že cíle by měly být dosažitelné, abyste neztráceli motivaci a chuť jich dosáhnout.

Ideální scéna

I když ji v našem článku uvádíme až na druhé místo, v teorii je její pozice vždy na prvním místě. Představit si ji můžete jako to, co chcete, resp. to, co si přejete. Už ze spojení „ideální“ je patrné, že je to něco snového.

Tedy něco, co byste si moc přáli, po čem toužíte. A takto to má být. Vždycky je zapotřebí vidět ideál, protože se k němu upínáte. To Vás žene kupředu, motivuje Vás to, až Vás z toho mrazí v zádech. A vůbec není důležité, že toho nedosáhnete, protože ideálního stavu zcela racionálně vzato prostě není možné dosáhnout. Nicméně vždycky tady ideální stav byl, je a bude. Všude kolem nás, dokonce i v exaktních přírodních vědách existují ideální stavy právě proto, aby na nich bylo možné demonstrovat smysl a způsob toho, jak odlišně to funguje v reálném prostředí.

Chcete – li si reálně představit ideální scénu, můžeme společně pouvažovat nad výběrem životního partnera. Každý z nás jistě měl nebo má svůj vysněný ideál. Vzhled, postava, vlastnosti, charakter a další. A čím více se touto myšlenkou zabýváte, tím více si jej představujete. Je to tedy jakýsi ideál. Není dobré se však zaseknout na tomto ideálu a ze svých požadavků neslevit. Přece si nechcete nechat utéct život mezi prsty. A pokud svůj ideál najdete, či jste již našli, a on má nedostatky? Nevadí! Překonejte je.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner