Co uplatníte v každé profesi?

Chcete si vyzkoušet nové zaměstnání? Změnit obor či zaměstnavatele? Pak vám nezbývá, než pročítat inzeráty a absolvovat několik výběrových řízení. Mnoho lidí se „zasekne“ již při čtení inzerátů, neboť se domnívají, že nemají dostatečnou kvalifikaci, požadované dovednosti nebo si zkrátka netroufají jít do něčeho nového. Zaměstnavatel si však nevybírá pouze na základně znalostí a dovedností, ale dívají se také na osobnost budoucího zaměstnance. Rozhodující jsou také schopnosti, kterými disponujete.

Nejen při výběrovém řízení využijete následující schopnosti. Můžete je zkusit vhodně prodat již ve svém životopise a zaujmout tak svého zaměstnavatele ještě před osobním setkáním.

ADAPTIBILITA

Znamená to být schopen se přizpůsobit. A to téměř čemukoliv. Změnám, firemní kultuře, umět naslouchat spolupracovníkům, zákazníkům i dalším osobám. Pokud budete nepřizpůsobivý, může se stát, že vám ujede vlak.

ROZHODNOST

Schopnost, kterou lze jednoduše testovat již na přijímacím pohovoru. Fiktivní situace, kdy váš nadřízený dostane třeba záchvat. Budete volat pomoc, uvolníte mu kravatu a položíte na zem, nebo budete utíkat? Jestli vaše rozhodnutí v danou chvíli bylo to správné, se ukáže až později. Každopádně jste byly schopni vyhodnotit situaci a nějak se rozhodnout. Toho si zaměstnavatelé cení více, než zdlouhavého přešlapování na místě.

TÝMOVOST A BUDOVÁNÍ VZTAHŮ

K úspěchu se jen málo kdy dostanete sami. Obvykle jsou potřební ostatní lidé, jako kolegové nebo klienti. Vždy je dobré se snažit vyjít s lidmi, se kterými máte spolupracovat a uvědomit si, že nejste na všechno sami, ale pracujete v týmu.

KOMUNIKACE

Ať už pročítáte inzerát na prodavačku či manažera firmy, téměř všude se objevuje požadavek „dobré komunikační schopnosti“.  A co je tím myšleno? Nejde jen o to, být dobrým posluchačem, ale musíte být také schopni jasně a srozumitelně vysvětlit své myšlenky. Je to také o zvolení vhodného důrazu a tónu hlasu. Sdělit můžete zkrátka cokoli, jen je důležité vždy pečlivě zvolit vhodnou formu!

Nejedná se o všechny schopnosti, které vám budou stačit k tomu, abyste vysněnou práci dostali. Vždy jde o zaměstnavatele, který vás vybírá, a firemní kulturu, která tam panuje. Někde se budou dívat na empatii a smysl pro humor, jinde budou rádi za ochotu riskovat či být cílevědomý.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner