Jste dobří obchodníci? Buďte ještě lepší. Ne, buďte přímo excelentní

0
55

Jste dobří? Buďte ještě lepší. Ne, buďte přímo excelentní. Vaše práce to vyžaduje, vy si to zasloužíte.

Vy moc dobře víte, kolik úsilí, snahy, myšlenek a energie dáváte do své práce. Věnujete jí hodně toho, co máte, věnujete jí svůj čas, věnujete jí sebe. Víte, jaká je cena za úspěch, ale také víte, co vám úspěch přináší, a vidíte, za čím a proč jdete. Zlepšujete se. Od chvíle, kdy jste se rozhodli, jaký život chcete mít, a vydali jste se na tuto cestu, mohly uplynout měsíce i roky, ale stále každým dnem sbíráte nové zkušenosti, každým dnem jste lepším.

Překonávání překážek je v tomto procesu nezbytností, uvědomujete si to a vítáte je, neboť jsou to výzvy, které vám nedají zaostat. Přesto stále narážíte na něco, co se vám nedaří zlepšit? Cítíte, že máte slabinu, kterou jste zatím vlastním úsilím nedokázali odstranit a která vám neumožňuje plně rozvinout váš obchod? Možná je na čase se na to podívat z jiné, dosud vám skryté, perspektivy.

Začínáte? Cítíte, že obchod je váš směr, že právě takovou práci chcete dělat a že ji samozřejmě chcete dělat co nejlépe? Není pochyb, že nejlepším učitelem je praxe sama, ale je nespornou výhodou jít do toho vyzbrojeni znalostmi a poznáním, a to nemluvíme jen o obchodu, ale hlavně o vás samotných. Poznat sám sebe, své přednosti a slabiny a maximálně se soustředit na to, jak jich využít a jak se neoslabovat a nebrzdit.

Nebude tedy náhoda, že jste zavítali právě na tyto stránky a právě teď pročítáte článek, v němž se vám nastiňuje řešení. Jste schopní, jak být ale ti nejschopnější? Co by potom měl takový excelentní obchodník s bravurou sobě vlastní zvládat, umět a nač by měl být vždy výborně připraven?

První a nejdůležitější věc je si uvědomit, že je to jen o vás, o tom ujasnit si vlastní postavení, určit si své cíle a dát jim obsah. Proto na začátku a konci studia vám bude sestavena osobnostní diagnostika psychologem, abyste viděli, jaký pokrok jste během roku udělali.

Víte, kdo jste vy. Víte, kdo je váš klient? Umíte jej najít, správně oslovit, zaujmout, získat jeho pozornost, vyslechnout ho, znáte jeho přání a potřeby a umíte s ním správně komunikovat? Víte, jak být k odlišení od konkurence? Umíte vést obchodní jednání, včetně vyjednávání a zvládání námitek k uzavření dohody a průběhu obchodní spolupráce? Získáváte od klientů cenné reference a doporučení? Pojí vás s klienty obchodní přátelství? Pro vaši profesi jsou tyto dovednosti životní nezbytností a je třeba si je osvojit a trénovat. Osobní tréninky, týdenní supervize, neustálý a neomezený přístup k informacím jsou spolehlivou a účinnou metodou k získání a pěstování osobních a profesních návyků vynikajícího obchodníka. To je přesně to, co vám tento obor dokáže nabídnout, ale hlavně vás to dokáže naučit používat. Celý obor je zaměřen tak, aby byl pro praxi maximálně uplatnitelný. Zde nedostanete titul za jméno, aniž byste si neosvojili dovednosti profesionálního obchodníka.

NECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář
Prosím, vložte Vaše jméno