Vhodnou hudbou ke zvýšení produktivity

Při zvýšení vlastní produktivity se snažíme využívat všech dostupných prostředků, které máme k dispozici. Hudbu, prostředí, postupy práce. Na někoho může působit i stres z blížícího se deadlinu. Dnes se podíváme na význam hudby. Pro někoho rušivý element, pro někoho nepostradatelná součást.

Jen těžko bychom hledali někoho, kdo nikdy nevyužil hudbu při práci. Sluchátka jsou dnes téměř běžnou výbavou zaměstnanců.

Jakou hudbu ale zvolit? Měla by to být hudba rytmická, pomalá, beze slov nebo opera? Co na nás působí? Abychom „nemarnili“ svůj čas posloucháním nesprávné hudby k práci a nakonec nezjistili, že jsme sice poslechly celé nové album oblíbené skupiny, nicméně z prací jsme nehnuli, tak si poradíme, co na nás působí všeobecně motivačně.

HUDBA BEZE SLOV MÁ MNOHO DO SEBE

Alespoň u hudby k práci. Mozek zvládá rozpoznávat vzorce všeho druhu a nejraději má to, co souvisí s ostatními lidmi. Pokud tedy budete poslouchat hudbu s texty v jazyce, kterému rozumíte, velkou produktivitu nečekejte. Pokud už potřebujete zpívané písně, pak nejlépe v takovém jazyce, kterému nerozumíte.

ZNÁMÉ PÍSNĚ

Při práci je vhodnější využít hudbu, kterou již znáte. Nečekají vás tak žádná melodická překvapení, nemusíte se příliš soustředit na text hudby. Tato zbraň je bohužel také dvojsečná. Pro někoho naopak známá hudba může snižovat produktivitu, neboť po celou dobu si může broukat známé melodie a mnoho práce tak neudělá.

Při práci je dobré vyhledávat hudbu komplexnější s melodickou strukturou. Mezi ni patří klasická hudba. Pokud zároveň budete používat stále tu stejnou hudbu pro práci, mozek si na ni navykne. Jakmile si ji poté zase pustíte, pomůže vám dostat se rychleji do vyšší produktivity.

Pokud potřebujete k práci povzbudit, je vhodné zvolit hudbu mezi 120 až 140 údery za minutu. Taková hudba vzbuzuje pocit pohybu a energie. A využijí ji nejen lidé pracující manuálně, ale také lidé sedící v kancelářích.

Hudba je zkrátka mocná čarodějka. Nejen, že vám pomůže při nabuzení produktivity, ale také pomáhá při úzkostných stavech jako uklidňující nástroj.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner