Jak podpořit psychické zdraví? Poslechněte si přední psychology Mental Wellness Days

Psychické zdraví

Ve dnech 2. a 3. listopadu proběhne již potřetí v řadě online konference duševního zdraví Mental Wellness Days, která přinese odpovědi na nejpalčivější otázky, ale i srozumitelné tipy pro péči o psychické zdraví v soukromém i pracovním životě. Přednášky jedenácti předních psychologů, psychoterapeutů, koučů a mentorů z Česka a Spojených států jsou určené každému, kdo se zajímá o zdravý životní styl a chce pečovat o svou psychickou pohodu. Nenechte si je ujít. 

Jak se z okolních změn nehroutit

„V poslední době vidím kolem sebe silnou frustraci, nejistotu, únavu a strach lidí, kteří prochází nespočtem změn,” říká mediátorka a koučka Sandra Fridrichová. Podstatnou část svého pracovního života strávila v prostředí velkých firem a dnes se do něj často vrací, aby pomáhala nefunkčním týmům odbourat konflikty, uspět a nevyhořet. „Na změny, které nás ovlivňují, se můžeme dívat buď z role oběti nebo se na ně můžeme připravit a zaujmout úplně jiný postoj,” nastiňuje Fridrichová obsah své přednášky.

Skutečně si musíme vybírat mezi kariérou a rodičovstvím?

Dalším silně diskutovaným tématem, o kterém bude na online konferenci řeč, je hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem, zvlášť v momentě, kdy do našeho života vstoupí děti. Psycholožka Martina Mikesková vás provede největšími úskalími a ukáže, jak rodičovství v kontextu budování kariéry ovlivňuje dynamiku osobních i pracovních vztahů, potřeb, přání a povinností.

Digitální závislosti předběhly kouření i pití alkoholu. 

Přemýšleli jste, kolik hodin na internetu je už moc? „V přepočtu na hodiny strávené na internetu nebo mobilu je za riziko považováno 36 – 40 týdně, resp. více než 5 – 6 hodin denně,” říká lékař a odborník na závislosti, Adam Kulhánek. Ve své přednášce na Mental Wellness Days objasní, kdy se z nevinné zábavy stává závislost, jak si od technologií efektivně odpočinout nebo na co si v této souvislosti dávat pozor u dětí. „V celé Evropě sledujeme u dětí a mladistvých v posledních sedmi letech pokles kouření, pití alkoholu i užívání marihuany. Hraní online her a užívání technologií naopak výrazně narůstá. Výjimkou u dospívajících bohužel není online hraní hazardních her,” varuje Kulhánek.

Adam Kulhánek

Bolestí ke spokojenějšímu životu? Paradox podložený výzkumem emeritního profesora Yale University

Hlavní hvězdou podzimních Mental Wellness Days je Paul Bloom, psycholog a americko-kanadský profesor z Yale University. Ve své 90minutové přednášce prozradí, proč někdy volíme bolest a utrpení, i když k tomu zdánlivě nemáme racionální důvod. Jak jinak vysvětlit, proč tolik lidí trénuje na vyčerpávající maraton, podstupuje bolest při tetování nebo se účastní závodů v pojídání chilli papriček? Bloom, který je autorem populárních psychologických knih a držitelem mnoha ocenění, bude možná trochu provokovat, ale zcela jistě vás donutí dívat se na smysl života z úplně jiné perspektivy.

Online konference z dílny úspěšného českého startupu

Mental Wellness Days již potřetí pořádá startup Soulmio, jehož zakladatelka Simona Zábržová se svým podnikatelským nápadem na firemní online program psychické péče o zaměstnance zapsala mezi nadějné osobnosti z byznysu, umění a akademické sféry, které pomáhají změnit Česko a svět – Innovators2020

Simona Zábržová

„Obvykle předáváme znalosti našich psychologů, psychoterapeutů a renomovaných odborníků na oblast péče o duševní zdraví pouze zaměstnancům našich firemních klientů,” říká Simona Zábržová. „Protože ale chceme v české společnosti zbořit tabu, že ten, kdo potřebuje pomoc psychologa je blázen nebo nemocný, připravili jsme zajímavé přednášky uznávaných odborníků prostřednictvím akce Mental Wellness Days i široké veřejnosti,” zve na dvě odpoledne plná péče o duševní zdraví.

Kompletní program a prodej vstupenek najdete na www.mentalwellnessdays.com.

Psychické zdraví

Více článků k tématu osobního rozvoje naleznete zde.