Jak poznat, že máte svoji práci snů?

Každý z nás se snaží najít tu nejlepší práci. Ruku v ruce s tím jde i finanční ohodnocení, které za ně dostáváme. Jak ale poznat, že mám opravdu dobrou práci. Ne! Že mám tu nejlepší práci. Asi nikdo z nás každý den nevstává s úsměvem na rtech a neříká si každé ráno větu: „Jsem ten nejšťastnější člověk na světě, protože právě já můžu pracovat pro tuto firmu“. Zní to uměle? Trošku ano.

Pokud ale převládají ty dobré pocity nad těmi negativními, nejspíše opravdu jste našli práci, která vám vyhovuje, jste spokojení a dostáváte také přiměřené finanční ohodnocení.

Není dobré při prvním problému v práci ihned hledat nové zaměstnání a pálit za sebou mosty. Dívejte se na to z dlouhodobější perspektivy. A jak tedy poznat, jestli vydržet krátkodobé vychýlení k negativnímu či raději ukončit dlouhodobé trápení?

V práci máte dobrý kolektiv spolupracovníků i nadřízených

Pokud jste narazili na kolegy, kteří vám rádi poradí či pomůžou, usmála se na vás štěstěna. Jestliže můžete jít se svými kolegy i po práci do kavárny či do baru na skleničku, pak máte dokonce obrovské štěstí. Nemusí vás totiž trápit dilema práce či kolegové. Práci, kterou děláte, máte rádi, ovšem kolektiv vám ji znepříjemňuje.

Jste týmovým hráčem zcela dobrovolně

Díky tomu, že máte dobrý kolektiv spolupracovníků, nemáte potřebu odmítat úkoly, které nejsou v náplni vaší práce. Ztotožnili jste se s cíli celopodnikovými, ale také s cíli vašeho interního týmu. A pokud příště vy nebudete sami stíhat, jistě vám rádi pomůžou vaši kolegové.

Doma máte klid a pohodu

Z práce domů chodíte v dobrém psychickém rozpoložení a ne plní vzteku. Jak se bude vyvíjet váš partnerský život, pokud každý den u večeře si budete jen stěžovat, jaký to byl v práci zase den?

Nevadí vám dojíždění za prací

Samozřejmě nemyslíme dojíždět přes celou republiku. Ale jsou i tací. Přiměřená doba dojíždění do práce vám nečiní problém a nevyčítáte zaměstnavateli ztracený čas na cestách. Ba naopak jej můžete využít k relaxaci nad knihou či poslechem hudby.

Doporučili byste práci svým přátelům

Jestliže s klidným svědomím byste doporučili práci či zaměstnavatele svým přátelům, budete jistě v práci spokojení.

Pokud něco z výše uvedeného nesplňuje vaše momentální práce, zamyslete se nejprve nad tím, proč tomu tak je. Může být chyba i na vaší straně? A pokud se přeci jen rozhodnete změnit zaměstnání a hledat svoji vysněnou práci, můžete k tomu využít knihu pana Petra Pachera: JAK ZÍSKAT VYSNĚNOU PRÁCI


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner