Jak získat práci snů?

Už se vám někdy stalo, že jste řekli: „Chci od života víc?“ Nebo jste kolem sebe slyšeli „máš na víc“, či „můžete mít všechno, co chcete“? Ať už jste si otázku sami položili či ji slyšeli, změnili jste něco ve svém životě? Pokud ne, pak právě pro vás je určená nová kniha pana doktora Petra Pachera:

JAK ZÍSKAT VYSNĚNOU PRÁCI

Tato kniha je sepsána jako workbook, který vás provede jednotlivými kroky k dosažení a získání vaší vysněné práce.

Proč práci snů?

Každý z nás sní o určité práci. Ať už je to pozice top manažera v nadnárodní společnosti či skvělý personalista v české firmě. Proč chceme získat tuto práci? Je to kvůli penězům? Nebo chceme získat prestiž a uznání? Nebo jen jsme s firmou spojeni, určitým způsobem jí oddáni a práce v této firmě je pro nás srdcová záležitost?

V práci trávíme až třetinu našeho života. A to už je velice dobrý argument k tomu, abychom si našli takovou, která nás bude bavit.

Podle výzkumu z roku 2005, který prováděly instituce Sociologický ústav Akademie věd a Vysoká škola ekonomická v Praze bylo zjištěno, že 85 % lidí považuje práci za něco, co je udržuje při denní aktivitě. 71 % lidí bere práci jako prostředek k tomu něco dokázat a předvést své schopnosti.

Prvním krokem je tvorba ŽIVOTOPISU

Cílem tohoto kroku by mělo být sepsání dostatečně atraktivního životopisu, který zaměstnavatele ihned zaujme. Originalitě se meze nekladou a čím zajímavější váš životopis bude, tím vyšší máte pravděpodobnost úspěchu při pohovoru.

Vše, co uvedete v životopisu, musí být aktuální a pravdivé! Pro každou práci by měl být životopis sestaven unikátně. Pokud budete rozesílat stále ten samý životopis, budete stále jen jedním z davu.

RADA NA ZÁVĚR PŘI PSANÍ ŽIVOTOPISU

Snažte se ZAUJMOUT! Je to nelehký úkol, který ovšem může přinést „sladké vítězství“. Uvést můžete získané ocenění, výhry ve studentských soutěžích, získané sportovní trofeje. I když to zdánlivě nesouvisí s profesí, o kterou se ucházíte, lze z toho odvodit některé vlastnosti.

Nikdy nevíte, zda váš budoucí zaměstnavatel či personalista není také fanouškem vašeho sportovního klubu!


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner