Jiří Zíka #33 | Principy Neuro-lingvistické programování

V předchozím videu vás Jiří Zíka seznámil s historií Neuro-lingvistického programování (NLP). A o čem tato hypnoterapeutická technika vlastně je? Neuro-lingvistické programování je určitý přístup zobecnění excelentní jedinců. Kdo jsou tito excelentní jedinci a jaký je úkol NLP programátora? Podívejte se na další video s Jiřím Zíkou o nesmírně účinném psychologickém modelu, stojícím na principu zobecnění úspěšného člověka v určitém oboru.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog více než 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekJiří Bastl | O finančním poradenství i Rekonstrukci identity
Další článekJiří Šebek | Jak uchopit podnikání a najít odvahu ke změně
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.