Jiří Zíka #35 | Modus operandi hypnotizéra

Všichni už víme, že při hypnóze dochází ke změněnému stavu vědomí. Víme také, že se hypnóza používá jako prostředek k léčení nejrůznějších obtíží. Jaká je však role samotného hypnotizéra, co je jeho definovaným cílem, předpokladem úspěchu a jaké postupy používá při samotné hypnóze? Jakým způsobem uvádí model do praxe, dívá se na druhé lidi a vyhodnocuje jejich reakce? Jiří Zíka vás v tomto videu seznámí se základními principy a pracovními postupy, kterými se hypnotizér řídí v rámci své terapeutické praxe.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog více než 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekJiří Bělohlávek | O energetickém dobru, důležitosti vzdělání a kritického myšlení
Další článekJiří Zíka #36 | Odečítání reakcí
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.