Jiří Zíka #37 | Zhypnotizovaná kolegyně

Jiří Zíka je žijící legendou úzce propojenou s dlouho historií moderní hypnózy a hypnoterapie. Dokladem je i jeho účast na první konferenci o hypnóze v Kroměříži, ke které se navíc váže jedna zajímavá příhoda. Během konference se mu totiž podařilo implicitně zhypnotizovat kolegyni, která seděla na druhé straně stolu. Dotyčná neměla pochopitelně vůbec tušení, že je hypnotizovaná. Po vyvedení z transu se dostavila velmi agresivní reakce a začínající hypnotizér tak dostal od své kolegyně co proto. Tímhle však příběh nekončí. Oba jeho protagonisté se totiž znovu setkali po 15 letech na jednom kurzu hypnózy. Jak jejich opětovné setkání proběhlo? Pointu celého příběhu se dozvíte už přímo od Jiřího Zíky v tomto videu.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog více než 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekJiří Zíka #36 | Odečítání reakcí
Další článekJiří Zíka #38 | Hypnóza na atletických závodech
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.