Jiří Zíka #38 | Hypnóza na atletických závodech

banner

Profesní životopis Jiřího Zíky je velmi pestrý, o čemž svědčí i to, že svého času působil také jako psycholog české atletické reprezentace. I v této roli pochopitelně uplatnil své bohaté hypnotizérské zkušenosti. Kupříkladu na halovém mistrovství republiky v Jablonci zhypnotizoval jednu slečnu, které se starala o organizaci této atletické akce a po náročném dni seděla na hotelu naproti reprezentačnímu psychologovi se zapálenou cigaretou. Jiří Zíka za krátkou chvíli uvedl dívku do dvacetiminutového transu, během kterého jí nasugeroval levitaci. Jak dívka po dehypnotizaci na celou věc reagovala? To už vám ve videu prozradí Jiří Zíka sám.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog více než 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

Předchozí článekJiří Zíka #37 | Zhypnotizovaná kolegyně
Další článekPetr Pacher | Jak přitáhout do organizace ty nejvhodnější talenty?
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.