Jiří Zíka #8 | Kafka

Dnes se na chvíli ponořme do historie studií o hypnóze. V tomto oboru do dnešních dnů rezonuje jméno Břetislava Kafky, českého léčitele, hypnologa a badatele v oblasti parapsychologie. Většina lidí, kteří se o hypnózu zajímají, se s tímto jménem setkali. Kdo chce, může si o experimentální psychologii a psychotronice, kterým se mimo jiné věnoval, zjistit více. V tomto videu se seznámíte s jedním z pohledů na tento parapsychologický obor. Vlastní názor ať si posléze udělá každý sám.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog již téměř 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekSmysl organizace a role
Další článekJan Keprda z Astra Motor o jeho cestě
Ráda se ve svých článcích dotýkám témat, která se dotýkají každého z nás každý den. Předávám dál to, co jsem se naučila a učím se skrze toto předávání. Kromě článků píši i poezii, což považuji především jako osobní terapii, která vždy zafunguje. Jsem milovnicí přírody a dynamického klidu. Indiánské vnímání světa je mi bližší než naše evropská pouta. Miluji volnost, proud života a svoji práci.