Jiří Zíka #6 | Lze hypnózu používat pro manipulaci s lidmi?

Dá se hypnóza použít k tomu, aby někdo manipuloval s lidmi a přiměl je udělat to, co on chce? Zní to jako jednoduchý způsob, díky kterému můžete vždy dosáhnout svého, ale je vůbec nutné využívat hypnózu k tomu, abychom ovlivnili myšlení někoho jiného? Vždyť s manipulací se ve svém životě setkáváme skoro každý den. Poslechněte si názor odborníka, který vám vysvětlí, jak to celé funguje.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog již téměř 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekCross trénink jako metoda rozvoje zaměstnanců
Další článekProč jednáme altruisticky?
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.