Karel Bílek – Zákazník na prvním místě?

Hostem tohoto podcastu je Karel Bílek ředitel a jednatel mezinárodní průmyslové strojírenské firmy B+R automatizace. Zároveň je to posluchač Univerzity aplikovaného managementu oboru MBA. Během rozhovoru padnou velmi zajímavé otázky, a ještě zajímavější odpovědi. Jak čelit situaci, kdy se soukromá firma s rodinnou atmosférou stane součástí velké skupiny jako je ABB? Jak předávat odpovědnost při velmi ploché firemní struktuře? Jakou významnou roli mají na chod společnosti firemní hodnoty a jak je zachovat v korporátním prostředí?

00:30 – Představení hosta
02:40 – Čím se firma B+R automatizace vlastně zabývá?
04:30 – Nové role, odpovědnost a kompetence
09:35 – Jak napomohlo studium na UAM zvládnutí nových výzev
11:30 – Jak ve velké firmě s plochou strukturou delegovat odpovědnost a uvolnit si ruce
14:15 – Poselství na závěr
16:50 – Platí pravidlo zákazník na prvním místě?

O čem je studium MBA?

Studium MBA Vám pomůže rozvíjet Vaši schopnost efektivně vést lidi i sebe sama k vysněnému cíli. Aby bylo pro vás studium MBA maximálně efektivní, je nutné, abyste měli svěřený tým, na kterém budete v průběhu studia aplikovat poznatky z výuky. Smyslem tohoto studijního programu není učit se suchou teorii, která je odtržena od reálného světa. Naopak, studium MBA si zakládá na udržení množství probírané teorie na minimum a většinu svého času a energie tak dáváte do praktického cvičení, které jediné Vám přinese skutečné výsledky a pokrok.

Předchozí článekChovej se laskavě jako člověk aneb emoce se nenosí?
Další článekProč se nebát krize
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.