Karel Kouřil – Výš už to nejde, má smysl se stále vzdělávat?

banner  essential webinars

Hostem tohoto podcastu je doktor Karel Kouřil, který vyučuje na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně a jeho oborem jsou strojírenské technologie. Těmi se zabývá již více než 20 let, a to jak na akademické půdě, tak v praxi. Od působení v malých a rodinných firmách, přes velké a nadnárodní, došel až k založení vlastní firmy VKV Tools s. r. o. V rozhovoru jsou otevřena témata problematika školství v České republice, blíže zaměřené na technické obory, důležitost vzdělávání na všech úrovních osobního a profesního rozvoje a také, jak je důležité zachovat si zájem a neusnout na vavřínech.

00:42 – Představení hosta
03:50 – Bolesti a neduhy vzdělávání v Česku – vraťme na ZŠ dílny
10:17 – Co skutečně dalo panu Kouřilovi profesní vzdělávání MBA?
12:33 – Příběh a vize společnosti VKV Tools s. r. o. – má Vaše firma rodný list?
14:56 – Význam osobnostního profesního vzdělávání člověka, který je již na vrcholu
17:10 – Kdy by měl majitel firmy opustit roli manažera a vstoupit do role učitele
19:35 – Poselství na závěr
20:52 – Závěrečné přání Petra Pachera

O čem je studium MBA?

Studium MBA Vám pomůže rozvíjet Vaši schopnost efektivně vést lidi i sebe sama k vysněnému cíli. Aby bylo pro vás studium MBA maximálně efektivní, je nutné, abyste měli svěřený tým, na kterém budete v průběhu studia aplikovat poznatky z výuky. Smyslem tohoto studijního programu není učit se suchou teorii, která je odtržena od reálného světa. Naopak, studium MBA si zakládá na udržení množství probírané teorie na minimum a většinu svého času a energie tak dáváte do praktického cvičení, které jediné Vám přinese skutečné výsledky a pokrok.

Předchozí článekEmoce a Identita aneb Duševní posilovna
Další článekŘeč těla jako součást naší komunikace
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.