Léčení není o boji, ale o porozumění

Každý má jistě dobré, a bohužel i ty špatné, zkušenosti s lékaři různých oborů. Nedokázali přesně určit vaši diagnózu? Naordinovali vám nevhodné léky, po kterých místo uzdravení přišly nežádoucí účinky? A zůstali jste důvěřovat takovým lékařům a znovu k nim přišli pro radu? Většinou ano, neboť nevíme, na koho se můžeme s našimi problémy ještě obrátit.

Když lékař předepisuje léky, není to jeho primární zaměření. On by měl být ten, kdo zjistí diagnózu, a následně farmaceut by měl vhodně zvolit medikaci. Lékaři dnes ovšem běžně předepisují léky, a přitom nemohou tušit, jak je bude naše tělo snášet. Jen vy můžete posoudit, jak na to vaše tělo reaguje.

Kam směřuje léčba?

Od nepaměti, kdy lidé hledají řešení pro své zdravotní neduhy, se k léčbě využívají rostliny a jejich léčebné účinky. Lidé dříve sice neznali chemické postupy a vzorce, ale věděli a znali léčebné účinky nejrůznějších rostlin. V dnešní medicíně, pokud nezabírají léky a je to nevyhnutelné, dochází k transplantaci orgánů. Tělo přijme cizí orgán a začne opět znovu fungovat. O výměně zubů, vlasů či kloubů nemusíme široce psát. Kam ale směřuje léčba? Jak se bude léčit za 100, 200 nebo 300 let?

Čím více informací lidé mají, tím více dochází ke ztrátě vzájemných vztahů. Mnoho lékařů dnes provádí složitá a nákladná vyšetření a pacient jako člověk je ani nezajímá. Nechceme všechny lékaře házet do jednoho pytle, a proto čest těm, kteří svého pacienta pozdraví a pamatují si ho pod jeho jménem, a ne pod „ jo, to jsou ty průdušky“.

Každý lékař se dnes zaobírá pouze svým oborem a nezajímá ho váš režim. Ortoped se zajímá o klouby či řídnutí kostí, ale nezeptá se na jídelníček či celkový metabolismus. Zubař léčí paradentozu, ale neprovede vyšetření žaludku, kdy překyselení má vliv na vnik a průběh této nemoci.

Mnoho dětí v dnešní době trpí hyperaktivitou. Rodiče si stěžují, že jejich dítě je nezvladatelné. A je to tak jednoduché svést to na „nemoc“. Jak ale může ovlivnit jídelníček nejen hyperaktivitu u dítěte?

Přeslazené nápoje, bublinky, kečupy, smažená strava, sladkosti. Tyto potraviny dětem neprospívají, a můžou u nich vyvolat průjmy, ekzémy, alergie, předčasnou cukrovku či psychické poruchy.

Stále mějme na paměti, že tělo tvoří celek. Psychika člověka výrazně ovlivňuje průběh nemocí. Lékaři se dnes bohužel přestávají tímto řídit, a v rámci jakéhosi konkurenčního boje nespolupracují ani s dalšími lékaři svého oboru.

Jen vy sami můžete vnímat svoje tělo a porozumět mu. Samo si řekne o to, co potřebuje. A pokud budete pečlivě naslouchat, lékaře možná ani nebudete potřebovat.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner