Marketing pro obchodníky II. – Videovizitka

Marketing je u většiny drobných českých podnikatelů opomíjen. Přesto účinný a efektivní marketing vám může přivést řadu nových zákazníků, zvýšení obratu a nové příležitosti!

V prvním článku této série jsme si společně definovali:

  • Kdo jsem já?
  • Kdo je můj cílový zákazník?
  • Jak si rezervovat schůzku?

Online marketing ve formě videovizitky

Každý obchod začíná schůzkou.

Pokud ovšem vašeho potencionálního klienta nenalákáte na schůzku, nemůžete mu ani dostatečně popsat váš produkt či službu, a je více než pravděpodobné, že se obchod neuskuteční!

Řada podnikatelů si schůzky sjednává telefonicky.
Častou odpovědí zákazníka bývá:

Pošlete mi váš návrh do mailu. Já si jej přečtu a případně vám zavolám.“

Text není pro klienta ani zdaleka tak lákavý. Proto vám radíme, využijte možnost multimédii a zpracujte svoji videovizitku. Důležité ovšem je nešetřit při její tvorbě. Zpracujete pouze jednu, která vás bude reprezentovat, a sdílením můžete dosáhnout až několika stovek shlédnutí.

Co to videovizitka je a co by měla obsahovat?

Jedná se o krátké video v rozsahu 3 – 4 minuty, ve kterém můžete efektivně a netradičně představit vaši firmu, případně přímo vaši osobu! Pamatujte ovšem, že nejdůležitější jsou první 4 vteřiny. Pokud v nich zákazníka nezaujmete, video vypne a e-mail od vás smaže.

První dojem je jen jeden! Je tedy nutné precizně připravit prostředí, ve kterém natáčíte, věnovat se i svému zevnějšku a především pečlivě promyslet obsah, který chcete svému zákazníkovi sdělit. Na tomto videu mluvte jasně, srozumitelně, stručně a celé to můžete zakončit výzvou.

Celkové vaše vystupování působí na psychiku člověka. Zákazník bude již před samotnou schůzkou vědět, zda – li se s vámi cítí dobře a jste mu sympatický/á.

Jak efektivně použít videovizitku?

Krok č. 1: Zveřejnění na youtube.com

Video nahrajte pod svým profilem na Youtube – pečlivě vyplňte všechny kolonky a zvolte název tak, aby byl opravdu poutavý. Ve chvíli, kdy bude vše vyplněno tak, jak chcete, publikujte video jako „veřejné“. Nezapomeňte vyplnit „tagy“, neboli klíčová slova.

Krok 2: Zveřejnění na facebooku

Video z Youtube nasdílejte na svůj profil na Youtube – ideálně v pracovní den dopoledne, kdy je potenciál největšího zásahu.

Také můžete video přímo nahrát do facebooku – zde bude vysoký počet přehrání, neboť facebook vložené video automaticky přehraje všem vašim přátelům. Poproste také o sdílení všechny své známé.

Krok 3: Podpis do e-mailu

Posilte svojí image a poznejte mnohem více lidí. Nastavte si podpisu v emailu kromě jména, firmy a telefonu i proklik na videovizitku. Oslovíte tak každého, komu budete psát.

Rady na závěr

  • Video zveřejňujte na svém facebooku vícekrát – recyklujte. Připomeňte ho lidem novým vložením např. jednou týdně.
  • Sdílejte video ve všech možných skupinách na facebooku, kam máte přístup.
  • Máte-li i další sociální sítě (Google+, LinkedIN, Twitter…) sdílejte je i tam.
  • Dáváte-li inzeráty na nábor pracovníků, dejte do nich i odkaz na video – ať vidí, ke komu se hlásí a dovedou se s Vámi co nejvíce ztotožnit.

V dalších dílech se budeme zabývat tvorbou videovizitky a jejím konceptem.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner