Online vzdělávání? Nepropásněte svou příležitost!

Velkým tématem dnešních dní je mimo jiné prudký rozvoj vyučování na dálku, kvůli uzavřeným školám a univerzitám. Vzniká značné množství nových vzděláváních portálů, které se snaží nahradit prezenční výuku žákům a studentům, aby mohli pokračovat ve svém studiu. Je fascinující sledovat, jak celosvětová katastrofa dokázala pohnout zastaralým a zkostnatělým vzdělávacím systémem směrem do vyspělejší budoucnosti. Jak ale mohou nové online portály využít lidé, kteří nejsou žáci ani studenti, ale cítí potřebu po dalším vzdělávání a osobním rozvoji? Kam by měli nasměrovat svou pozornost? Jaký obor si zvolit? Jakému tématu se věnovat? Začněme u sebe.

Nejistá doba otřásla identitou mnoha z nás, a přitom právě v této tíživé situaci bychom se tak moc potřebovali opřít o svou vnitřní hodnotu a nenechat sebou vláčet vnějšími vlivy. Možná se kvůli množství negativních zpráv, které na nás působí ze všech stran, cítíme nějak vnitřně rozbití. Snad právě v tomto období, kdy čas plyne jiným tempem, přišla ta pravá chvíle na rekonstrukci naší vnitřní identity.

Stejně, jako posilujeme naše tělo, abychom měli fyzickou sílu a vytrvalost, tak bychom měli pravidelně navštěvovat pomyslnou duševní posilovnu a zocelovat své vnitřním já. Dnes na naši vnitřní hodnotu útočí tíživá nejistota, která nás vnitřně rozkládá a sžírá. Není to vůbec příjemný stav. Pokud se na to ale podíváme z vyšší perspektivy, vidíme před sebou dvě možnosti. Stojí tu před námi buď krize, nebo příležitost, a je jen na nás, jak se k tomu postavíme.

„Poznání sebe sama je počátkem vší moudrosti.“ —  Aristoteles

Jde o úhel pohledu, o to, jak nad věcmi přemýšlíme, jak silné spojení máme sami se sebou, a právě s touto ideou pracuje vzdělávací portál rekonstrukceidentity.cz. Smyslem tohoto portálu je provést účastníky tématy, díky kterým si uvědomí a posílí svou vnitřní identitu, své sebevědomí a zlepší svou komunikaci. Tuto potřebu, vrátit se k sobě, dnes zřejmě pociťuje čím dál více lidí, což se projevilo na skokovém nárůstu účastníků tohoto kurzu od počátku března. A tak se dostáváme k další výhodě online vzdělávání – kapacita účastníků je neomezená.

Online vzdělávání je účastníkům dostupné vždy a všude a tvůrci Rekonstrukce identity k tomu pořádají i webináře v reálném čase, poskytují rozšiřující publikace a dávají přístup k zásobě inspirativních PODcastů a VIDEOlogů, které mají ve svých našlapaných archivech.

„Kdo chce změnit svět, musí změnit nejdříve sebe.“ —  Mark Twain

Jak již řekl Mark Twain, pokud chceme změnit svět, musíme změnit nejdříve sebe, a jelikož dnešní svět vypadá, jak vypadá, tak teď přišla ta pravá chvíle na Rekonstrukci identity. Využijte všech výhod online vzdělávání pro sebe a věnujte čas sobě a svému osobnímu rozvoji. Nenechte si tuto příležitost proklouznout mezi prsty a pracujte na sobě – to je totiž investice, která dává ten největší smysl.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článekJiří Zíka #19 | Co je to kotvení
Další článekRady klinických psychologů, jak si zachovat psychickou pohodu během pandemie koronaviru
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.