Souběh rolí majitele a manažera 1/3

0
277

Tímto PODcastem vás provede Dr. Petr Pacher, obchodník, podnikatel, psycholog, přednášející na University of Applied Management. 

Zdravíme všechny podnikatele, jednatele, ředitele, manažery, zaměstnance.

Kdo je vlastníkem firmy? Vlastník je člověk, který přišel s nápadem, přináší drive a misi do společnosti. Je její tváří a chce, aby byla prospěšná lidem v ní, ale i v okolním prostředí. Vlastník si užívá výdobytku, tedy toho, co vybudoval. Ale co když je stále vtažen do manažerské role? Tuto funkci je potřeba delegovat, abychom se mohli stát pouze vlastníky. Hodně lidí podnikání vzdá a vstoupí do zaměstnaneckého poměru z důvodu časového vytížení, nebo proto, že neunesli rychlost vývoje společnosti, jelikož museli být zapojeni v obrovské operativě společnosti a nestihli myslet na vizi společnosti. Situací je spoustu.

Co se takhle věnovat firmě jako vlastník? Pracovat 3-5 hodin týdně? V jednu konkrétní chvíli přijde čas, kdy si musíme položit otázku co s firmou dál? Komu ji předat? Není komu?

Na tyto otázky si odpovíme v jednotlivých dílech tohoto podcastu. V dalším díle, který vyšel 19. 3. se věnujeme delegování svých kompetencí na interního člověka.

Kromě podcastu jsme si pro vás připravili krátký dotazník. Jeho kompletním vyplněním se zúčastníte v naší soutěži o studium MBA, BBA a dalších cen! Vyhrává každý! Ceny naleznete ZDEÚčastí v soutěži souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a s pravidly soutěže.

NECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář
Prosím, vložte Vaše jméno
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.