Souběh rolí majitele a manažera 1/3

Tímto PODcastem vás provede Dr. Petr Pacher, obchodník, podnikatel, psycholog, přednášející na University of Applied Management. 

Zdravíme všechny podnikatele, jednatele, ředitele, manažery, zaměstnance.

Kdo je vlastníkem firmy? Vlastník je člověk, který přišel s nápadem, přináší drive a misi do společnosti. Je její tváří a chce, aby byla prospěšná lidem v ní, ale i v okolním prostředí. Vlastník si užívá výdobytku, tedy toho, co vybudoval. Ale co když je stále vtažen do manažerské role? Tuto funkci je potřeba delegovat, abychom se mohli stát pouze vlastníky. Hodně lidí podnikání vzdá a vstoupí do zaměstnaneckého poměru z důvodu časového vytížení, nebo proto, že neunesli rychlost vývoje společnosti, jelikož museli být zapojeni v obrovské operativě společnosti a nestihli myslet na vizi společnosti. Situací je spoustu.

Co se takhle věnovat firmě jako vlastník? Pracovat 3-5 hodin týdně? V jednu konkrétní chvíli přijde čas, kdy si musíme položit otázku co s firmou dál? Komu ji předat? Není komu?


SOUTEŽ SKONČILA!


Účastí v soutěži souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a s pravidly soutěže.

Předchozí článekJaroslav Pazucha, výrobní ředitel společnosti Siemens
Další článekSouběh rolí majitele a manažera 2/3
Petr Pacher
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.