Stavíte si vzdušné zámky? Postavte jim základy!

0
95

Sníte? Jistěže sníte! Každý sní, sní ve spánku, kdy se mozek pomocí snů vypořádává s realitou dne a všeho, co se v ní událo. Ale obraťme teď pozornost k jiným snům, snům, které sníme při plném vědomí. Protože…

„Nejopojnější jsou ty sny, které sníme s otevřenýma očima.“ Pierre Corneille 

Každý sní, sní své sny, neboť ve chvíli, kdy sníme, překračujeme svůj stín, oddáváme se bez starostí snění, kým bychom mohli být, co bychom mohli dělat, co všechno dokážeme zdolat a čeho všeho dosáhneme. Je to prostor i čas, kde se nemusíme obávat výsměchu či soudů… a ani selhání. Ve snu je vše možné. Prý nám není dán sen, aniž by nám nebyla i dána možnost jej naplnit. A proto se rovnou nabízí otázka: Plníte si své sny? Nebo se bojíte, že jsou příliš smělé, neuskutečnitelné, vyžadující překonat nepřekonatelné. Ale jsou vaše sny vskutku tak odvážné a nepřekonatelné? Není jediná zábrana ve vaší mysli?

„Nejbláhovější sny dávaly lidem odjakživa největší sílu.“ Jan Procházka

Sníte. Už jste si přiznali svůj sen? Bravo! Je na čase za ním jít. To nejcennější, co vám tady v tomto článku mohu poskytnout, jsou nástroje jak na to – jak naplnit své sny, jak dosáhnout svých cílů. Aby tomu bylo tak již napořád. Ale tím má práce končí a začíná ta Vaše. Není těžké mít sny, není ani až tak složité sebrat síly a jít do toho. To těžké je vytrvat, žít se svými sny ve chvíli, kdy z nich opadne ten lesk a vůně novoty a dobrodružného počínání. Vytrvat, když se vám nedaří, když budete chybovat, a vězte, že ty chvíle nastanou. Tehdy si uvědomte, že jste jen lidé, chyby dělat budete a buďte za ně rádi, vítejte je, protože díky nim k vám přichází poučení, jak to udělat lépe a čeho se vyvarovat. Hlavně poznáte hloubku svých sil a svého odhodlání. Zvládnete více, než si myslíte. Vy si volíte cestu, vy formujete svůj osud!

Právě v těch chvílích, kdy se zdá, že se váš sen bortí, si uvědomte, co a proč chcete a že jste to opravdu vy, kdo to chce. Nelíbí se vám představa vás jako těch, co to vzdali a své plány odložili na neurčito? Pak zatněte zuby, obvažte si zápěstí bandážemi a udeřte vší silou. A ještě! Chcete svůj sen? Chcete to? Skutečně?! Pak dělejte kroky k jeho naplnění, stavte si budoucnost a nekličkujte jak zajíc kolem, to vás od cíle jen vzdaluje, ne-li přímo staví proti němu. Jste unavení, vyčerpaní a máte chuť s tím praštit? Ano, i tento okamžik musel přijít. Věděli jste už na začátku, že tato cesta nebude jednoduchá, ale že bude stát za to! Jděte si za svým, nesledujte jen z vpovzdálí ostatní, jak si ostatní dopřávají plody svých úspěchů. Jste-li opravdu odhodlaní, brzy se k vám výsledky dostaví, jen se nezastavujte!

 V příštím pokračování článku vás seznámíme přímo s praktickými kroky, které vám spolehlivě vydláždí cestu k vašemu cíli.  

NECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář
Prosím, vložte Vaše jméno