Věnujte mi pozornost

Důležitou roli hraje v našem životě pozornost. Kde je naše pozornost, tam jsme také my. Můžeme se fyzicky nacházet na jednom místě, ale naši pozornost zaměřujeme na něco jiného, pro nás důležitějšího. Možná proto se hlášky o věnování pozornosti, staly běžnou součástí každé přednášky či semináře.

V poslední době vyšlo mnoho knih o přítomném okamžiku. Je třeba si užívat přítomnost a to dokážeme jedině tak, když jí budeme věnovat svou pozornost. Je třeba žít v momentálním čase a neztrácet hlavu v oblacích budoucnosti, ale také nezůstávat ve své minulosti. To je dilema, se kterým bojuje řada z nás. Není tak podivuhodné, že na ulici potkáváme lidi, kteří jsou jakoby duchem nepřítomní. Přemýšlí nad tím, co ještě mají zařídit, nebo se zamýšlí nad tím, co mohli udělat jinak.

Bohužel tomuto nahrávají i moderní technologie. Vždyť kolik lidí si krátí cestu v tramvaji koukáním do telefonu, ale dejme si ruku na srdce, kdo to nedělá. Horší však je, když vám nevěnují svou pozornost vaši přátelé.

Mohl by vás také zajímat náš starší článek o pozornosti.

Někdo moudrý kdysi řekl, že nelze sedět „zadkem“ na dvou židlích, a měl pravdu. Proto až budete sedět s nějakou vaší kamarádkou či kamarádem na kávě, zkuste mobil nechat v kabelce nebo kapse a věnovat svou pozornost své „společnosti“. Jestliže nevíte jak, můžete začít zcela prostě. Naslouchejte. Zajímejte se o své přátele. Ptejte se, jak se jim daří, a čekejte na jejich odpověď. Posílíte nejen váš vztah, ale budete si vzájemně věnovat svou pozornost a žít přítomným okamžikem.

Pro žití v přítomnosti je zcela klíčová otevřená mysl. Lidé mají tendenci po několika špatných událostech zaujímat negativní postoj k životu. Tím si bohužel přitahují do života nové negativní zážitky. Tohle není žádná utajená informace. Funguje to na jednoduchém principu, na jaké frekvenci vysíláte, takové signály také přijímáte.  Až bude někdo ve vaší blízkosti negativní, odmítejte jeho komentáře pozitivní mantrou.

Někde jsem četla, že mluvení o pozitivních věcech, přitahuje nové pozitivní zážitky do naší budoucnosti, ale i přítomnosti. Vesměs tento princip můžete používat na více věcí. Přitáhne do života vaše přání a touhy, bude měnit váš pohled na svět a budete se divit, kolik nečekaných náhod se ve vašem životě bude dít.

Začněte udělovat komplimenty. Vždy je lehčí soudit, ale tohle vám do života nic nepřinese. Odteď si všímejte kolem sebe lidí, kteří jsou podle vás nějakým způsobem zajímaví. Líbí se vám jejich boty, pochvalte je. Nemusíte nahlas, ale můžete. Sdílená radost je větší radost. Jde o to, najít si vlastní cestu k pozitivnímu přístupu, protože vždy si můžete vybrat, zda se na věci budete dívat pozitivně, nebo negativně. Vy si pro příště vyberte pozitivní přístup a těšte se na lepší zítřky.

Poslední rada na závěr. Velmi důležitá. Věnujte se činnosti, která vás naplňuje, činí šťastnými a plně vyžaduje vaši pozornost. Musíte při no doslova zapomenout na čas. Je jedno, zda to bude vaření, pečení, nebo třeba luštění křížovek. Pokud ještě nemáte takový koníček, zkoušejte nové věci a choďte na nová místa, kde se vaše nová záliba brzy objeví.

Podělte se s námi o vaše radosti, jaká činnost vám umožňuje žít přítomným okamžikem?


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner