Firma, rozdílnost pohledů a umění odstupu

V úvodním dílu podcastu Psychologieprokaždého.cz jsme se zaměřili na otázky z praxe obchodníků. Jak srovnat odlišný pohled vedení a řadových zaměstnanců, proč je důležité měnit věci odshora nebo jak obstát v roli opravdového lídra a nastavit firemní kulturu tak, aby byli ve firmě všichni spokojení – od majitele až po uklízečku. To všechno jsou problémy, se kterými se setkáváme každý den. Někdy přitom stačí ze své role na chvíli vystoupit, abychom se na problematiku dokázali podívat zvenčí.

Časová osa

00:00 – Představení nového podcastu
01:24 – Rozdílný pohled – vedení vs. zaměstnanci
06:31 – Vše začíná odshora – jak uchopit vedoucí pozici
10:07 – Co obnáší role lídra
16:00 – Firemní kultura a komunikace napříč strukturou
20:40 – Manažer po krk v operativě – jak vystoupit z rozjetého vlaku?
30:25 – Závěr a shrnutí


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článekOčima personalisty – 5 tipů, jak zapůsobit u pracovního pohovoru
Další článekProkrastinace
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.