Jaroslav Maxmilián Kašparů – o problémech v dnešní společnosti

Dnešním hostem je Jaroslav Maxmilián Kašparů, píšící pod jménem Max Kašparů, který v sobě skrývá nejenom životní moudrost a spoustu zkušeností, ale také působí ve velmi důležitých rolích jako jsou pedagog, psychiatr či kněz.

V PODcastu spolu s Petrem Pacherem rozeberou problematiku školství či rodin ve spojení s identitou. Jaké jsou dnes problémy mladých lidí a co jim radí Max Kašparů?

Video rozhovor a celý článek ZDE

0:16 Jaký je Váš pohled na přístup dnešního vzdělávacího systému?
4:40 Co jsou podle Vás nestárnoucí dobré principy?
9:15 Krize v rodinách
15:50 Vystupte ze své komfortní zóny!
23:25 Kdo vytváří komplexy?
28:00 Na koho se obrátit?
33:50 Co když selže rodina i systém?
38:40 Poselství na závěr

Předchozí článekJiří Zíka #26 | Problém x jedinečnost
Další článekSedm tipů pro zachování motivace
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.