Marek Ondráček | O potřebě společných hodnot pro získávání a udržení zaměstnanců

Minule jsme zpovídali Michala Smetanu ze Smera a ve stejné firmě jsme zůstali i tentokrát, naším nejnovějším hostem se stal Marek Ondráček, vedoucí realizace zakázek. Společně jsme rozebrali to, jak se Smeru daří i při současné situaci na trhu práce udržet si loajální zaměstnance a dokonce i nacházet nové. K tomu jim pomáhají sdílené firemní hodnoty a rodinný přístup – odtud i slovní hříčka SME ROdina. Marek Ondráček je také studentem MBA na University of Applied Management.

Časová osa

00:15 – Představení hosta a firmy
02:56 – Vrchol sezóny a potřeba kvalitních lidí
05:42 – Šéfem na plný úvazek – firma není jen o zisku, ale hlavně o lidech
13:47 – Proč spousta firem naráží a není schopná se přizpůsobit
15:30 – Komunikace s podřízenými, manažer jako součást týmu


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článek5 tipů, jak nepohořet u pracovního pohovoru
Další článekJiří Zíka #5 | Hypnóza vs. víra
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.