Mýtus č. 3 – Mimosmyslové vnímání a parapsychologické schopnosti k předpovídání budoucnosti

Kdo z nás by nechtěl vědět, co jej v budoucnosti čeká? Nechat si poradit v milostném životě nebo předpovědět výhru v loterii. V moderní společnosti zakořenila víra v parapsychologické tzv. mimosmyslové vnímání a předvídání budoucnosti. Podle průzkumu věří v mimosmyslové vnímání více než 40 % Američanů.

Mimosmyslové vnímání je spojeno se schopností telepatie, jasnovidectví a předvídání budoucnosti. Bohužel existují studie, které se tváří jako vědecké zdokumentování tohoto fenoménu a nahrávají tak všem šarlatánům a podvodníkům, kteří se rozhodli zahrát na emocionální složku a zvědavost lidskému pokolení vlastní. Za rozšířením popularity mimosmyslového vnímání stojí také jeho označování za paranormální či nadpřirozený jev.

V okamžiku, kdy přidáte k nějaké teorii slovíčko nadpřirozené nebo paranormální, posunete tuto teorii do světa sci-fi a propojíte ji s kultovními seriály a filmy. Ty si získali svou slávu právě díky myšlence „Co kdyby…?“.Jak by svět vypadal, kdybychom mohli číst myšlenky, předvídat budoucnost, měnit minulost a cestovat do jiných dimenzí. Komunikovat s našimi zemřelými. Jak vyvrátit historky, které staví na své jedinečnosti. Navíc i v mnoha odborných knihách naleznete zmínku o skrytém duševním nadání, o schopnostech, které nevědomky využíváme denně a se soustavným cvičením a soustředěním je můžeme pomocí speciálních technik a meditace zesílit.

Fakta vs. Fikce

Víra v mimosmyslové vnímání a paranormální jevy je výsledkem lidské potřeby věřit v něco většího a mocnějšího než jsme my sami. Věřit, že svět má nějaký smysl a řád a že jsme v podstatě jen aktéry. Že náš život a svět nekončí námi, ale obsahuje celou větší realitu. Jen my zatím nejsme schopni ji plně uchopit. Realita, která nelze poznat našimi smysly. Navíc je mimosmyslové vnímání ideálním vysvětlením v okamžiku, kdy nás naše emoce ochromí, zahltí a zastřou náš úsudek. Pokud jsme emocionálně pohnuti, máme potřebu si tento prožitek nějak vysvětlit a pochopit a právě mimosmyslové vnímání je pro nás jednoduchým způsobem jak jej popsat. Řekneme zkrátka: „Nejsem si jistá, ale mám z toho špatný/dobrý pocit“ nebo použijeme klasickou výmluvu s názvem „intuice“.

Velmi často si mimosmyslovým vnímáním vysvětlujeme shodu okolností a náhody. Například se vám zdá o někom, koho jste dlouho neviděli a on vám další den zavolá. Právě tyto okamžiky podněcují silnou víru v mimosmyslové vnímání a nadpřirozené schopnosti. Emoční dramatickou změnu, kterou může taková náhoda způsobit, si pak vědomě omlouváme mimosmyslovým vnímáním a tím můžeme zakrýt svou momentální slabost a nestabilitu.

A v co věříte vy?


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článekZtráta selského rozumu I
Další článekZtráta selského rozumu II
Věřím, že pro dosažení svých cílů je třeba něco udělat, věnovat svou energii a čas. Čas a lidé jsou podle mne dvě nejpodivuhodnější věci na světě. Čas díky své neovladatelnosti a relativitě, lidé díky své neutuchající rozmanitosti a nekonečným možnostem - vždy mají čím překvapit.