Asertivita | Co to je a jak na ni?

„Buď asertivní! Ozvi se a vymez svoje hranice!“ Kdo z nás to už alespoň jednou v životě neslyšel. Co to ale je ta asertivita? A máme pro ni dispozice opravdu všichni? A jestliže zatím neumím být asertivní, můžu se to naučit? To je jen několik otázek, na které najdete odpovědi v nejnovějším podcastu z dílny essential college. Podíváme se na asertivitu z kompetenčního i psychologického úhlu pohledu a zjistíme, proč je třeba se mnohdy ohradit víckrát a co se stane, když prošvihneme okamžik, kdy jsme ještě vůči druhému mohli vymezit svoji hranici? Proč občas „křičíme“ a druhá strana nás neslyší a proč taky mlčíme a doufáme, že se to nějak vyřeší samo? Co má s asertivitou společného rodina a jak snadné je tam neslyšet druhého? Můžeme si pokládat více a více otázek. Možná Vám už dlouho rezonují v hlavě, tak pojďte s námi získat odpovědi na některé z nich.

Časová osa

04:04 – Co je to asertivita
08:50 – Jak být asertivní
12:48 – Asertivita jako kompetence
14:40 – Mlčeti zlato?
17:20 – Role pozorovatele
21:40 – V souladu s vlastní identitou


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článekUčíme se obstát v konfliktech
Další článekRozhodování – Lidské dilema i dar
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.