Jiří Zíka #32 | Neuro-lingvistické programování (NLP)

Neuro-lingvistické programování (NLP) je technika, kterou dnes hypnoterapeuti běžně využívají v rámci své praxe. Tento učební model vybudovali Richard Bandler a John Grinder. Využili přitom mimo jiné model jednoho z nejuznávanějších hypnoterapeutů Miltona H. Ericksona. Kdo byli dalšími předchůdci NLP a na jakých pilířích neuro-lingvistický program stojí? Podívejte se na další video s Jiřím Zíkou, ve kterém vás seznámí s genezí této jednoduché a přitom velmi efektivní hypnoterapeutické techniky.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog více než 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekJiří Zíka #31 | Implicitní souhlas
Další článekJiří Bastl | O finančním poradenství i Rekonstrukci identity
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.