Tajemství kyvadla – Zná odpověď na naše otázky?

Předpovídání budoucnosti – trik, magie nebo vědecky vysvětlitelný úkaz? V mnoha kulturách a především v moderní době různých mystických proudů a příznivců magie, kouzel, mystiky a všeho nevysvětlitelného, přežívá jako jedna z nejčastějších metod k získání odpovědi na naše otázky kyvadlo. Tato metoda předpovědí je tolik oblíbená nejspíše díky své jednoduchosti. Provedení předpovědi s kyvadlem totiž zvládne v podstatě každý, kdo je ochoten se o tento čin pokusit.

Stačí přivázat prstýnek, přívěsek, polodrahokam nebo kousek věci blízké vám nebo osobě, na niž se dotazujete, na provázek a hle máte kyvadlo. Nástroj předpovědi. V distingovanějších variantách se k věštění používá speciálně vyrobené kyvadlo z polodrahokamu, vyvážené na řetízku nebo provázku. Kyvadlo je nejčastěji vytvořeno z kamenů, jako je čistý křišťál, ametyst nebo růženín. Podle toho na jaký druh otázek se specializujete.

Kyvadlo se v mnoha případech používá k získání odpovědi na věci, které nás tíží a pomocí nich poskytuje možnost nahlédnout do budoucnosti.

Tajemství kyvadla

Zná kyvadlo skutečně odpověď na naše otázky? Kyvadlo může vykonávat několik pohybů. Kývat se do stran nebo kroužit. Tím poskytuje odpovědi ano nebo ne.

Ze své podstaty je již odpověď tazateli předem známá. Jedná se totiž o autosugesci, díky níž se dozví odpověď, kterou podvědomě očekává. Není nebo nemělo by to být překvapivé zjištění. Jedná se totiž o příklad vědecky dobře zmapovaného jevu tzv. ideomotorické sugesce.

Vaše podvědomí pomocí jemného pohybu svalů a nervů v ruce uvádí kyvadlo v pohyb v závislosti na vašich podvědomých myšlenkách. Tedy pohyb kyvadla je projekce naší myšlenky, našeho přání. Myšlenka má takříkajíc základ v hmotě. Přesune se skrze svalový aparát až do konečků prstů a skrze ně pak určuje pohyb kyvadla. Nejsme si vědomi, že bychom kyvadlem hýbali a třeba jsme i zklamaní z toho, co se dozvíme. Přesto je to odpověď, kterou jsme sami předem znali ve svém podvědomí a je to mnohdy také rada, kterou bychom se měli řídit. Alespoň v případě, že svému podvědomí chcete naslouchat a věříte mu.

Ideomotorický jev (idea = představa, motorický = pohybový) poprvé vědecky uveřejnil a otestoval profesor Dr. Slosson. Znamená to doslova, že si představujeme pohyb, který poté nevědomky vykonáme a uvedeme tak předmět, v našem případě kyvadlo, do pohybu.

A pokud nevěříte na toto logické vysvětlení a magické kyvadlo pro vás i přesto zůstává zdrojem nadpřirozených sil a oknem do budoucnosti, pak nerušeně pokračujte.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner