Jiří Zíka #36 | Odečítání reakcí

banner

Hypnotizér se na každé sezení připravuje, může si tedy také dopředu ledacos napsat a nachystat. Po navození hypnotického stavu je však nutné, aby uměl odečítat reakce na základě projevů lidského těla. Existují některé základní fokusy, ze kterých hypnotizér tyto reakce odečítá. Jedná se především o pohyby očí a víček, rytmus dýchání a probarvení pokožky. Co vše by měl hypnotizér při identifikaci transu sledovat a na jaké změny v chování těla musí umět reagovat? Podívejte se na další video, v němž vás Jiří Zíka zasvětí do principů hypnózy.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog více než 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

Předchozí článekJiří Zíka #35 | Modus operandi hypnotizéra
Další článekJiří Zíka #37 | Zhypnotizovaná kolegyně
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.