Libor Mattuš | O tréninku mozku a programu Mental Wiring

O tom, jak důležité je trénovat náš mozek, jsme si dnes povídali s Liborem Mattušem, certifikovaným neurojazykovým koučem a lektorem čínštiny. Je alarmující, jak málo se v době, kdy se čím dál víc rozšiřuje výskyt neurodegenerativních onemocnění, věnujeme právě tomuto životně důležitému orgánu. Mozek je ale třeba cvičit nejen v rámci prevence, ale také pokud chceme zlepšit svou paměť nebo umocnit kreativitu. Proto vyvinul Libor Mattuš metodu Mental Wiring, která využívá asociaci pomocí čínských znaků. 

Časová osa

0:00 – Představení hosta a tématu
1:58 – Jak vznikl Mental Wiring
5:04 – Asociace a čínské znaky
12:03 – Trénink mozku jako prevence jeho přetížení
16:50 – Jak je důležité naslouchat sami sobě
23:00 – Mozek jako vrcholový sportovec v naší hlavě


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článek4 tipy pro zlepšení koncentrace
Další článekKouzlo vizualizace
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.