„Nová doba“ dala vzniknout nové dimenzi business setkávání

Karanténa kvůli koronaviru na první pohled nepřinesla nic moc dobrého. Znemožnila například konání mnoha schůzek či konferencí, ale na druhou stranu dala prostor vzniku nového konceptu setkávání – business akce se úspěšně přenesly i do online prostředí, a tak můžete navazovat spolupráce a získávat zajímavé kontakty i z pohodlí domova.

V březnu vláda zakázala stýkat se s dalšími lidmi. To tedy znamenalo žádné schůzky, žádné business akce, žádná školení. Majitelka Podnikatelského klubu Smart Network Ing. Gabriela Mrkvicová však neváhala a využila příležitosti pořádat setkání zaměřené na rozšiřování podnikatelských konexí i v online prostředí. Ačkoli karanténa již skončila, online networkingová setkání pokračují dále, protože mnozí v nich našli svá pozitiva.

Stovky setkání naživo, desítky online meetingů za sebou

Sedmiletá historie Podnikatelského klubu Smart Network umožnila konání několika stovek setkání naživo a díky rychlé reakci na nově vzniklou situaci už mají za sebou 25 setkání i ONLINE. Potvrzuje se přitom jediné: síla networkingu funguje i online. Ověřené kontakty a doporučení šetří čas i peníze!

Výhody online akcí

I na online business akcích je možné potkat nové kontakty a načerpat spoustu inspirace. Spektrum účastníků se zde oproti setkání „face to face“ rozšiřuje, například se mohou účastnit Češi a Slováci žijící v zahraničí a nebo ve městech v ČR, kde se akce nekonají NAŽIVO. To šetří čas i finance potřebné pro cestu na schůzku osobně. Po akci se domlouvají individuální setkání s potenciálními klienty, dodavateli a zajímavými lidmi ke sdílení zkušeností a kontaktů – a tentokrát kvůli tomu nemusíte ani vytáhnout paty z domu.

Sako a pyžamové kalhoty

K připojení na online networking toho nepotřebujete mnoho. Stačí mít počítač opatřený webkamerou, mikrofon a sluchátka. Zařízení je vhodné před setkáním otestovat, aby vás hned na začátku nezradilo. Jedná se o businessovou schůzku, takže dresscode je základem, nicméně stačí jen na horní půlce těla. Vše, co vás zajímá k online akcím, je na www.podnikejsmart.cz.

Zdroj: Smart Network

Jako u kulatého stolu

Kromě prostředí probíhají online meetingy v podstatě stejně jako schůzky osobní. Trvají tři hodiny, ve kterých rozvinete své podnikání, poznáte nové tváře a získáte více motivace. Je nutné mít předem připravené své představení, které by se mělo vejít do 1 minuty a odpovídat na otázky o tom, kdo jste, co děláte a co potřebujete.

Dočkáte se také krátké pauzy na občerstvení, kde se projeví jediný nedostatek online setkávání: doma si jej musíte zajistit sami. Nicméně všechny přínosy online setkávání tuto drobnost převýší.

A kdy se další online networking koná? Všechny termíny jsou zveřejňovány s předstihem a každý tak má možnost najít si pro sebe ten ideální.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článekJiří Zíka #23 | Hypnóza k odstranění zlozvyků
Další článekRekonstrukce identity
Jsem studentkou oborů žurnalistika a environmentální studia, které kombinují můj zájem o dění ve světě s možností předávat informace dál. Právě proto mě baví psát články, mimo jiné se totiž věnuji osobnímu rozvoji. Každý den nás posouvá dál, nabízí nám nové možnosti a je jen na nás, jakou cestu zvolíme. Zastávám názor, že smyslem života je najít vnitřní pohodu; pokud jsme spokojeni, všude kolem vyzařujeme pozitivní energii.