Koho při výběru pracovníků okamžitě vyřadit

1
76

Výběr pracovníků je dlouhý a složitý proces. Na počátku do pracovníka investujete nejen svůj čas, peníze, ale odhalíte také firemní kulturu, firemní procesy a další interní informace. A jaká je záruka, že po půl roce neodejde dobře proškolený ke konkurenci a tam nevyužije získaných poznatků? Záruka neexistuje téměř žádná, a proto je velice důležité vybírat pečlivě.

O výběru pracovníků bylo napsáno již několik článků. Pokud vás tato oblast opravdu zajímá, připomenout si můžete článek Harmonogram výběrového řízení či Jak najít ty nejschopnější a přijmout ty nejlepší.

 

A pokud chcete být opravdu excelentním personalistou a zvládat výběr pracovníků na skvělé úrovni, pak můžete využít workshopu PSYCHOLOGIE V PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ 22.9.

 

Dnes se zaměříme na identifikaci těch uchazečů, které je nejlepší ihned z výběrového řízení vyřadit

 

Nepošlou vše, co jste požadovali

V tomto buďte opravdu důslední! Pokud jste požadovali fotografii a motivační dopis, trvejte na nich. Už to, že uchazeč některou část neposlal, vypovídá o něm samotném mnohé. Pečlivě si nečte pokyny, je laxní, nerespektuje vaše požadavky.

Volají kvůli více informacím

Jediné, kdy je možné toto akceptovat je situace, kdy uchazeč volá s otázkou, zdali je obsazovaná pozice stále volná. Případně u hodně výkonových pozic jaký bude postup výběrového řízení. Při telefonickém kontaktování se uchazeče zeptejte, kde se o pozici dozvěděl. Různé servery shromažďující inzeráty od sebe informace kopírují. Není ani výjimkou, že některé informace vůbec nezveřejní.

V ostatních případech se takový uchazeč diskvalifikuje sám. Toto není pravý člověk pro vás.

Pošlou vše, ale není to přiléhavé

Tito uchazeči jednoduše nesplňují podmínky dané profese, případně s ní nemají žádné zkušenosti. Může se řidič kamionu hlásit na manažerskou pozici? Může vyučený kuchař chtít řídit celý hotel? Chtít může, ale zřejmě nebude vhodným kandidátem, kterého hledáte.

 

Při výběru pracovníků je pak důležité dívat se také na aktuálnost životopisu. Jestliže zaslali několik let starý životopis či data v životopise opravdu nesedí, pak se také nerozmýšlejte. A z jakého emailu životopis přišel? Fifinka69@provider.cz? Je to vhodné?

1 komentář

  1. Co je spatne chtit vic informaci? Usetri cas sobe i firme! Ano je malo pravdepodobne ze z kamionaka bude manazer, ale kdyby se predsudkem ridili vsichni zamestnavatele, tak generace “vhodnych” vymre a novi sanci nedostanou.
    Naprosto spatny pristup, ktery sazi jen na tvrda data. To ale neni vse. Mnohdy je odhodlani se naucit dulezitejsi nez uz nabyte znalosti.
    Diky bohu me sef tu sanci po skole dal a vzal me, i kdyz se hlasili i jini s kety zkusenosti…a sam vi, ze dobre udelal.

NECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář
Prosím, vložte Vaše jméno