Synchronicita – Spojení se životem

Znáte ten pocit, když máte ráno vstávat do školy či do práce a večer jste tak grogy, že si zapomenete nařídit budík na příslušnou hodinu? Kdo by neznal. Ovšem nebyl by tak zajímavý jako pocit, když se nějakou shodou náhod probudíte minutu před plánovaným zvoněním budíku a zjistíte, že kdyby nedošlo k vašemu probuzení, zřejmě by to znamenalo podstatný problém. Když se vám něco takového stane, je zatěžko předstírat, že nic vyspělejšího než lidstvo na této planetě neexistuje. Pojďme se společně podívat na zoubek náhodám. Pokud na ně ovšem věříte.

Ačkoliv je pojem synchronicita vcelku mladý, tento jev fascinoval lidstvo již po tisíciletí. Nutno dodat, že se lidstvo v průběhu dějin samozřejmě měnilo a s ním i koncepty jejich žití, myšlení, vnímání světa. Nikdy se však z lidského vědomí neztrácel duchovní aspekt, což umožňovalo začleňovat do reality i to, co si člověk nedokázal intelektuálně vysvětlit, ale zároveň to nedokázal nijak popřít. A že toho bylo. Čím víc lidstvo intelektuálně chápalo svět kolem sebe, tím víc se tento aspekt ztrácel, protože božské vědomí zdánlivě ničemu nesloužilo. Postupné zbožštění intelektu způsobilo, že něco tak přirozeného, jako je synchronicita, je považováno za cosi nadpřirozeného a nepředstavitelného.

Jedná se v podstatě o synchronizaci naší vlastní osobnosti a prostoru, který nás obklopuje a umožňuje tu být. Existuje vícero postojů k této věci. Základní typ věří na náhody a shody okolností a svým způsobem je to záviděníhodný postoj, který problematiku značně zjednodušuje. Mnohem zajímavější se věc začne zdát, pokud připustíme, že nic takového jako náhoda neexistuje. Pro lepší představu bychom si mohli pojmenovat prostor kolem sebe. Je to vesmír, nic jiného než vesmír tu v podstatě není. „Shodou náhod“ tu máme vzduch namíchaný přímo pro naše nozdry, máme tu vodu dokonce v tekutém stavu umožňující život. Zázrak, který jsme přestali vnímat, jako zázrak. Víte, jak by to ve vesmíru vypadalo, kdyby se tam cokoliv dělo náhodně, nahodile? Slovo náhoda je trik naší mysli, kterým prakticky vysvětluje nevysvětlitelné.  Něco, co ji přesahuje.

Zajímá vás téma více? Přečtěte si i starší článek o synchronicitě

Pokud připustíme, že náhody neexistují a vše, co se děje, musí mít tedy nějaký důvod, může nás to velmi obohatit. Kupříkladu nám synchronicita může pomoci vyřešit trápení či něco, co řešíme už dlouho a nevíme si rady. V tomto směru doporučuji sledovat své sny, kterými může probíhat komunikace mezi vaším vědomím a nevědomím. Představte si, že vědomí je ta část ledovce, kterou vidíme. Ale všichni víme, že je to jen malá část jednoho velkého celku. Ve snu vám mohou přitékat zprávy z té skryté části ledovce, která bývá mnohem masivnější a podstatnější.

Synchronicita je něco, co se o slovo přihlásí samo. Jako život sám, jako spojení s ním. Může nám pomoci s překonáním vlastních stínů a poznáním sebe sama. Spolupracujte! Nemůžete nic ztratit, můžete pouze získat větší přehled o tom, co se kolem vás děje, proč se to děje a jaká je vaše role v tom všem. Jakmile si svoji roli v tom, co se kolem vás děje, uvědomíte, můžete ji začít měnit. A s ní i dění okolo vás tak, aby bylo příjemnější jednak pro vás a samozřejmě i pro vaše blízké. Zkoumejte! Učte se! Každý den přichází s novou lekcí, s odpovědí na včerejší otázky.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner