Umění zastavit se

V dnešním ukvapeném světě je snadné zapomenout na to podstatné. Máme tendenci se zaměřovat na úspěchy, výsledky, vnější svět. Stále se za něčím honit a o něco usilovat. Zapomínáme, že to, oč se opravdu vyplatí usilovat, je vnitřní klid a harmonie. Zkuste si vzpomenout, kdy naposledy jste se zastavili a jen tak přemýšleli nad podstatou vašeho života? Nebo jste se zamysleli nad tím, jestli jste v životě opravdu spokojení? Umění zastavit se je v dnešní době základním předpokladem pro udržení duševní stability. Jak jinak lze zvládat tlak každodenního uspěchaného života a náročnost naplňování mnoha rolí, které v něm člověk zastává. Říkáte si, no jo, to se hezky řekne, ale jak na to? A právě proto jsme vytvořili v Institutu aplikované psychologie projekt Get2KnowMe® (www.get2knowme.cz). Zastavte se alespoň na chvíli a zapřemýšlejte spolu s námi nad pilíři vašeho života – nad vašimi životními hodnotami.

Které z uvedených hodnot jsou pro vás v životě ty nejpodstatnější? Proč jsou pro vás důležité? Jak je ve svém životě naplňujete? Je vaše chování či jednání s nimi v rozporu?


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článekTancem k psychickému zdraví
Další článekDemence vs. Alzheimer – Kdo nám krade vzpomínky?
Díky svým životním zkušenostem jsem objevila zájem o psychologii a poznávání lidí do hloubky. Jsem velmi nadšená z možnosti, která se mi naskytla, tedy pracovat přímo ve firmě, která se psychologií a porozumění lidem zabývá. Díky každodenní komunikaci s lidmi se učím nahlížet na věci i z jiného úhlu než jen mojí subjektivní optikou, zajímá mne náhled a názory ostatních a je obohacující být v kontaktu s lidmi, kteří mají vlastní názory a přístup k životu.