Generalizovaná úzkostná porucha – Veroničin příběh

Veronika je mladá žena. Studuje, věnuje se hudbě, má přátele, milující rodinu. Něco je ale špatně – trpí generalizovanou úzkostnou poruchou, která jí ztěžuje každodenní život. Se svým stavem se rozhodla něco udělat a začala tedy docházet k terapeutovi. Po měsíci intenzivní terapie se dostavily výsledky.
Veronika měla za úkol si psát deník, kde měla popsat své pocity.

Ukázka:

Den čtvrtý

Dnešní posun byl, že jsem seděla na zahájení soutěže v sále a nic mi to nedělalo. Odpoledne jsem byla navíc na koncertě, kde jsem byla také úplně v klidu.

Dnes jsem byla moc vděčná za to, že jsem součástí hudebníků, kteří se účastní víkendové soutěže a že umím docela dobře anglicky.

____________________________________________________________________________________________

Veronika si zřejmě uvědomila, že jí velice pomáhá hudba, které se věnuje a sílu se snaží čerpat především z odehraných koncertů a příjemných chvil s kolegy. Dobrý pocit měla zejména z účasti na hudební soutěži, kde mohla prožít důležitý úspěch ve své oblíbené činnosti.

_____________________________________________________________________________________


Den devátý

Dnes jsem měla dost živý sen o tom, že musím někam letět letadlem. Takže jsem prožila úzkostný stav už ve snu, ale tam jsem s tím nic nenadělala. Už se mi to stávalo dříve, že když jsem se něčeho bála (např. jíst cukr, protože se mi z něj neskutečně motala hlava), zdávalo se mi ve snu, že jsem to udělala. Dneska už tohle neřeším, takže třeba i to letadlo jednou zvládnu 🙂

Vděčná jsem za zvýšenou schopnost rozhodovat o mém vlastním životě a o důvěřování svému vlastnímu úsudku.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner
Předchozí článek7 tipů k vybudování úspěšné firmy
Další článekSpolečnost
Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.