Jiří Zíka #2 | Co to je hypnóza

Existuje pro ni vícero označení, stejně jako vícero možných pohledů na ni. Odborníci o ní vedou spory už několik desítek let. Co to vlastně je, ta hypnóza? Nikdo ji zatím přesně nedefinoval, tudíž si o ní každý může každý z nás myslet, co chce. Poslechněte si názor člověka, který se hypnózou zabývá dlouhé roky na profesionální úrovni, a tudíž k ní má ze své zkušenosti co říci. Ať už si vy sami myslíte o hypnóze a jejích možnostech cokoliv, nikdy neuškodí si rozšířit obzory o názor kompetentní osoby.

Jiří Zíka pracuje jako psycholog již téměř 30 let. Své zkušenosti sbíral na různých klinikách a pracovištích. Od malička ho zajímalo téma hypnózy. Tento zájem byl prvotním impulsem pro studium psychologie, uplatňoval ji při práci s pacienty na klinikách, které prošel. Momentálně má svou vlastní praxi a tématu hypnózy se tak může věnovat naplno.

banner
Předchozí článekObjevte sílu psychodiagnostiky
Další článekRozumějte i nevyřčenému
Ráda se ve svých článcích dotýkám témat, která se dotýkají každého z nás každý den. Předávám dál to, co jsem se naučila a učím se skrze toto předávání. Kromě článků píši i poezii, což považuji především jako osobní terapii, která vždy zafunguje. Jsem milovnicí přírody a dynamického klidu. Indiánské vnímání světa je mi bližší než naše evropská pouta. Miluji volnost, proud života a svoji práci.