Jak sestavit atraktivní inzerát?

Vytvořit dobrý inzerát není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát a k jeho tvorbě je potřeba přistupovat vyloženě marketingově. Opravdu vhodných uchazečů je relativně málo a většinou existuje více pozic, kam by se mohli přihlásit. Nebudeme spoléhat na to, že se přihlásí na všechny inzeráty, jelikož ti nejlepší jsou si plně vědomi své hodnoty a přihlásí se pouze tam, kde opravdu cítí možnost svého uplatnění.

Jelikož ale chceme do našeho týmu jen ty nejlepší a nejschopnější, musíme takové uchazeče oslovit vhodným inzerátem. Co tedy především musí takový inzerát splňovat? Silně oslovit druhou stranu! Uchazeč musí mít pocit, že inzerát oslovuje přímo jeho. Tedy nejlépe musí v něm vzbudit dojem, že je to právě on, na koho daná pozice čeká. Proto neváhá a zašle svůj životopis či přímo zavolá.

Jak ale něčeho takového docílit? Jestliže chcete zvýšit atraktivnost inzerátu a zaujmout určité uchazeče, používejte dobře zvolené otázky. Síla otázek je v tom, že nutí druhého člověka přemýšlet a ještě lépe si věci uvědomovat. Proč by se jinak používaly také v psychoterapii či v obchodním rozhovoru?

Který inzerát více zaujme?

  1. Typ inzerátu – prosté sdělení

Hledáme nové zaměstnance na pozici… Náplň práce…. Požadujeme….

  1. Typ inzerátu – formou otázek

Jsi opravdu precizní? (pokud chcete dát najevo neformálnost ve vaší firmě, můžete využít tykání)

Je na vás stoprocentní spolehnutí?

Toužíte po práci, kde budete svým vlastním pánem?

Ano? Pak hledáme právě vás!

Co vás více zaujalo? Byly to otázky? Vyvolaly ve vás pocity, emoce, nutnost zamyslet se? Díky tomu si uchazeč začne mnohé věci uvědomovat a začne je emotivně prožívat.

Nezapomínejte na vzhled inzerátu

Obsahová náplň je velice důležitá, ale neobejde se bez krásného obalu. Všeobecně známý je fakt, že každého více zaujme to, co je neotřelé, co se určitým způsobem odlišuje. Může jít o grafické zpracování, použití barev, apod.

U vzhledu inzerátu se opravdu vyplatí kreativita. Inzerát by měl oslovit uchazeče hned na první pohled. Pokud takto kreativní inzerát odradil určité uchazeče, nezoufejte. Nebyli to ti praví.


Začněte se rozvíjet ještě dnes!

Studium MBA vám pomůže zlepšit si své manažerské dovednosti.
Studium BBA vám pomůže naučit se prodávat, vyjednávat, přesvědčovat a ovlivňovat.
Kurz Rekonstrukce identity vám pomůže navrátit sami k sobě, zvládat lépe stres, navazovat zdravé vztahy a naučit se ozdravovat ty nezdravé.

banner